flex 2.5.37 - en to eo translation catalogue (165 entries)

en: 
    
    ********** beginning dump of nfa with start state %d
eo: 
    
    ********** komenco de ŝuto de nfa kun ekstato %d

en: 
    
    DFA Dump:
eo: 
    
    Nekropsio DFA:

en: 
    
    Equivalence Classes:
eo: 
    
    Ekvivalentecaj Klasoj:

en: 
    
    Meta-Equivalence Classes:
eo: 
    
    Meta-Ekvivalentecaj Klasoj:

en: 
     jam-transitions: EOF
eo: 
     ĵam-transigoj: EOF

en:   %d (%d saved) hash collisions, %d DFAs equal
eo:   %d (%d konservitaj) haketaj kolizioj, %d DFA egalaj

en:   %d backing-up (non-accepting) states
eo:   %d savkopianta (ne-akceptantajn) statojn

en:   %d empty table entries
eo:   %d malplenaj tabel-enigoj

en:   %d epsilon states, %d double epsilon states
eo:   %d epsilonaj statoj, %d duoblaj epsilonaj statoj

en:   %d protos created
eo:   %d protoj estis kreataj

en:   %d rules
eo:   %d reguloj

en:   %d sets of reallocations needed
eo:   %d aroj de relokigoj estas bezonataj

en:   %d state/nextstate pairs created
eo:   %d stato/sekvstato-paroj estis kreataj

en:   %d table entries
eo:   %d tabel-enigoj

en:   %d templates created, %d uses
eo:   %d ŝablonoj estis kreataj, %d uzoj

en:   %d total table entries needed
eo:   entute %d tabel-enigoj estas bezonataj

en:   %d/%d (peak %d) nxt-chk entries created
eo:   %d/%d (pinto %d) enigoj nxt-chk estis kreataj

en:   %d/%d (peak %d) template nxt-chk entries created
eo:   %d/%d (pinto %d) ŝablonaj enigoj nxt-chk estis kreataj

en:   %d/%d DFA states (%d words)
eo:   %d/%d statoj DFA (%d vortoj)

en:   %d/%d NFA states
eo:   %d/%d statoj NFA

en:   %d/%d base-def entries created
eo:   %d/%d bazo-def enigoj estis kreataj

en:   %d/%d character classes needed %d/%d words of storage, %d reused
eo:   %d/%d signo-klasoj bezonis %d/%d vortojn da memoro, %d reuzitaj

en:   %d/%d equivalence classes created
eo:   %d/%d ekvivalento-klasoj estis kreataj

en:   %d/%d meta-equivalence classes created
eo:   %d/%d metaekvivalento-klasoj estis kreataj

en:   %d/%d start conditions
eo:   %d/%d komencaj kondiĉoj

en:   %d/%d unique/duplicate transitions
eo:   %d/%d unikaj/duobligitaj transigoj

en:   Beginning-of-line patterns used
eo:   modeloj komenco-de-linio estas uzataj

en:   Compressed tables always back-up
eo:   Densigitaj tabeloj ĉiam savkopiite

en:   No backing up
eo:   Sen savkopiado

en:   no character classes
eo:   neniu signo-klaso

en:   scanner options: -
eo:   skanilaj modifiloj: -

en:  and may be the actual source of other reported performance penalties
eo:  kaj povas esti la vera fonto de aliaj raportitaj malaltigoj de rendimento

en:  associated rule line numbers:
eo:  lini-numeroj de asociita regulo:

en:  out-transitions:
eo:  for-transigoj:

en: %%option yylineno entails a performance penalty ONLY on rules that can match newline characters
eo: %%option yylineno alportas malaltigon de rendimento NUR kun reguloj kiuj povas akordiĝi kun novliniaj signoj

en: %array incompatible with -+ option
eo: %array malakordas kun modifilo -+

en: %d backing up (non-accepting) states.
eo: %d savkopiadas (ne-akceptantajn) statojn.

en: %option yyclass only meaningful for C++ scanners
eo: %option yyclass nur koheras por skaniloj C++

en: %option yylineno cannot be used with REJECT
eo: %option yylineno ne povas esti uzata kun REJECT

en: %s version %s usage statistics:
eo: %s versio %s statistikoj pri usado:

en: %s: fatal internal error, %s
eo: %s: neriparebla interna eraro, %s

en: ********** end of dump
eo: ********** fino de ŝuto

en: *Something Weird* - tok: %d val: %d
eo: *Io Stranga* - ero: %d val: %d

en: -Cf and -CF are mutually exclusive
eo: -Cf kaj -CF estas reciproke ekskluzivaj

en: -Cf/-CF and -Cm don't make sense together
eo: Sensencas -Cf/-CF kaj -Cm kune

en: -Cf/-CF and -I are incompatible
eo: -Cf/-CF kaj -I malakordas

en: -Cf/-CF are incompatible with lex-compatibility mode
eo: -Cf/-CF malakordas kun lex-akorda reĝimo

en: -I (interactive) entails a minor performance penalty
eo: -I (interage) alportas etan malaltigon de rendimento

en: -l AT&T lex compatibility option entails a large performance penalty
eo: La modifilo -l AT&T de akordigo al lex alportas grandan malaltigon de rendimento

en: -s option given but default rule can be matched
eo: la modifilo -s estis indikata sed la apriora regulo povas esti korespondata

en: Allocation of buffer for line directive failed
eo: Rezervo de bufro por linia instrukcio fiaskis

en: Allocation of buffer for m4 def failed
eo: Rezervo de bufro por 'm4 def' fiaskis

en: Allocation of buffer for m4 undef failed
eo: Rezervo de bufro por 'm4 undef' fiaskis

en: Allocation of buffer to print string failed
eo: Rezervo de bufro por printi ĉenon fiaskis

en: Can't use -+ with -CF option
eo: Ne eblas uzi -+ kun la modifilo -CF

en: Can't use -+ with -l option
eo: Ne eblas uzi -+ kun la modifilo -l

en: Can't use --reentrant or --bison-bridge with -l option
eo: Ne eblas uzi --reentrant aŭ --bison-bridge kun la modifilo -l

en: Can't use -f or -F with -l option
eo: Ne eblas uzi -f aŭ -F kun la modifilo -l

en: Compressed tables always back up.
eo: Densigitaj tabeloj ĉiam estas savkopiataj.

en: Could not write ecstbl
eo: Ne eblis skribi ecstbl

en: Could not write eoltbl
eo: Ne eblis skribi eoltbl

en: Could not write ftbl
eo: Ne eblis skribi ftbl

en: Could not write ssltbl
eo: Ne eblis skribi ssltbl

en: Could not write yyacc_tbl
eo: Ne eblis skribi yyacc_tbl

en: Could not write yyacclist_tbl
eo: Ne eblis skribi yyacclist_tbl

en: Could not write yybase_tbl
eo: Ne eblis skribi yybase_tbl

en: Could not write yychk_tbl
eo: Ne eblis skribi yychk_tbl

en: Could not write yydef_tbl
eo: Ne eblis skribi yydef_tbl

en: Could not write yymeta_tbl
eo: Ne eblis skribi yymeta_tbl

en: Could not write yynultrans_tbl
eo: Ne eblis skribi yynultrans_tbl

en: Could not write yynxt_tbl
eo: Ne eblis skribi yynxt_tbl

en: Could not write yynxt_tbl[][]
eo: Ne eblis skribi yynxt_tbl[][]

en: Definition name too long
eo: Nom-difino tro longas

en: Definition value for {%s} too long
eo: Valor-difino por {%s} tro longas

en: EOF encountered inside an action
eo: EOF estis trovata interne de ago

en: EOF encountered inside pattern
eo: EOF estis trovata interne de modelo

en: End Marker
eo: Fino-markilo

en: Generates programs that perform pattern-matching on text.
    
    Table Compression:
      -Ca, --align      trade off larger tables for better memory alignment
      -Ce, --ecs        construct equivalence classes
      -Cf               do not compress tables; use -f representation
      -CF               do not compress tables; use -F representation
      -Cm, --meta-ecs   construct meta-equivalence classes
      -Cr, --read       use read() instead of stdio for scanner input
      -f, --full        generate fast, large scanner. Same as -Cfr
      -F, --fast        use alternate table representation. Same as -CFr
      -Cem              default compression (same as --ecs --meta-ecs)
    
    Debugging:
      -d, --debug             enable debug mode in scanner
      -b, --backup            write backing-up information to %s
      -p, --perf-report       write performance report to stderr
      -s, --nodefault         suppress default rule to ECHO unmatched text
      -T, --trace             %s should run in trace mode
      -w, --nowarn            do not generate warnings
      -v, --verbose           write summary of scanner statistics to stdout
    
    Files:
      -o, --outfile=FILE      specify output filename
      -S, --skel=FILE         specify skeleton file
      -t, --stdout            write scanner on stdout instead of %s
          --yyclass=NAME      name of C++ class
          --header-file=FILE   create a C header file in addition to the scanner
          --tables-file[=FILE] write tables to FILE
    
    Scanner behavior:
      -7, --7bit              generate 7-bit scanner
      -8, --8bit              generate 8-bit scanner
      -B, --batch             generate batch scanner (opposite of -I)
      -i, --case-insensitive  ignore case in patterns
      -l, --lex-compat        maximal compatibility with original lex
      -X, --posix-compat      maximal compatibility with POSIX lex
      -I, --interactive       generate interactive scanner (opposite of -B)
          --yylineno          track line count in yylineno
    
    Generated code:
      -+,  --c++               generate C++ scanner class
      -Dmacro[=defn]           #define macro defn  (default defn is '1')
      -L,  --noline            suppress #line directives in scanner
      -P,  --prefix=STRING     use STRING as prefix instead of "yy"
      -R,  --reentrant         generate a reentrant C scanner
           --bison-bridge      scanner for bison pure parser.
           --bison-locations   include yylloc support.
           --stdinit           initialize yyin/yyout to stdin/stdout
           --noansi-definitions old-style function definitions
           --noansi-prototypes  empty parameter list in prototypes
           --nounistd          do not include <unistd.h>
           --noFUNCTION        do not generate a particular FUNCTION
    
    Miscellaneous:
      -c                      do-nothing POSIX option
      -n                      do-nothing POSIX option
      -?
      -h, --help              produce this help message
      -V, --version           report %s version
eo: Generas programojn kiuj prilaboras modelo-kongruon en tekstoj.
    
    Tabela Densigo:
      -Ca, --align      prilaboras pli grandajn tabelojn por pli bone organizi memoron
      -Ce, --ecs        konstrui ekvivalento-klasojn
      -Cf               ne densigi tabelojn; uzi reprezenton -f
      -CF               ne densigi tabelojn; uzi reprezenton -F
      -Cm, --meta-ecs   konstrui metaekvivalento-klasojn
      -Cr, --read       uzi read() anstataŭ 'stdio' kiel enigon al la skanilo
      -f, --full        generi rapidan, grandan skanilon. Same ol -Cfr
      -F, --fast        uzi alternativan tabel-reprezenton. Same ol -CFr
      -Cem              apriora densigo (same ol --ecs --meta-ecs)
    
    Rafinado:
      -d, --debug             ebligi rafinigan reĝimon en la skanilo
      -b, --backup            skribi savkopian informon al %s
      -p, --perf-report       skribi raporton pri rendimento al 'stderr'
      -s, --nodefault         demeti aprioran regulon por EĤIGI nekongruan tekston
      -T, --trace             %s devos funkcii sub spura reĝimo
      -w, --nowarn            ne generi avertojn
      -v, --verbose           skribi resumon de la skanilaj statistikoj al 'stdout'
    
    Dosieroj:
      -o, --outfile=DOSIERO       indiki eligan dosiernomon
      -S, --skel=DOSIERO          indiki skeletan dosieron
      -t, --stdout                skribi skanilon en 'stdout' anstataŭ %s
          --yyclass=NOMO          nomo de klaso C++
          --header-file=DOSIERO   krei kapdosieron C krom la skanilo
          --tables-file[=DOSIERO] skribi tabelojn al DOSIERO
    
    Skanila konduto:
      -7, --7bit              generi 7-bit-skanilon
      -8, --8bit              generi 8-bit-skanilon
      -B, --batch             generi aŭtomatan skanilon (male ol -I)
      -i, --case-insensitive  preteratenti usklecon en modeloj
      -l, --lex-compat        maksimuma akordigo kun la originala lex
      -X, --posix-compat      maksimuma akordigo kun la POSIX lex
      -I, --interactive       generi interagan skanilon (male ol -B)
          --yylineno          kontroli lini-nombradon en yylineno
    
    Generata kodumaĵo:
      -+,  --c++               generi klason de skanilo C++
      -Dmacro[=defn]           uzi #define por makroo defn  (apriora defn estas '1')
      -L,  --noline            demeti instrukciojn  #line en la skanilo
      -P,  --prefix=ĈENO       uzi ĈENOn kiel prefikson anstataŭ "yy"
      -R,  --reentrant         generi reenigan skanilon C
           --bison-bridge      skanilo por nur-bizon analizilo.
           --bison-locations   inkluzivigi subtenon al yylloc.
           --stdinit           ekigi yyin/yyout al stdin/stdout
           --noansi-definitions malmodern-stilaj difinoj de funkcioj
           --noansi-prototypes  malplena parametro-listo en prototipoj
           --nounistd          ne inkluzivigi <unistd.h>
           --noFUNKCIO         ne generi specifan FUNKCIOn
    
    Ceteraĵo:
      -c                      nenio-faranta modifilo POSIX
      -n                      nenio-faranta modifilo POSIX
      -?
      -h, --help              produkti tiun ĉi help-mesaĝon
      -V, --version           raporti la version de %s

en: Input line too long
eo: Eniga linio tro longas

en: Internal error. flexopts are malformed.
eo: Interna eraro. 'flexopt' estas misformitaj.

en: No backing up.
eo: Sen savkopiado.

en: Option line too long
eo: Linio de modifiloj tro longas

en: Options -+ and --reentrant are mutually exclusive.
eo: Modifiloj -+ kaj --reentrant estas reciproke ekskluzivaj.

en: REJECT cannot be used with -f or -F
eo: REJECT ne povas esti uzata kun -f aŭ F

en: REJECT entails a large performance penalty
eo: REJECT alportas grandan malaltigon de rendimento

en: State #%d is non-accepting -
eo: Stato #%d estas ne-akceptanta -

en: Try `%s --help' for more information.
eo: Provu '%s --help' por pli da informo.

en: Unknown error=(%d)
eo: Nekonata eraro=(%d)

en: Unmatched '{'
eo: Senpara '{'

en: Unrecognized option `%s'
eo: Nerekonita modifilo '%s'

en: Usage: %s [OPTIONS] [FILE]...
eo: Uzado: %s [MODIFILOJ] [DOSIERO]...

en: Usage: %s [OPTIONS]...
eo: Uzado: %s [MODIFILOJ]...

en: Variable trailing context rule at line %d
eo: Variabla vosta kunteksta regulo ĉe linio %d

en: Variable trailing context rules entail a large performance penalty
eo: Variabla vosta kunteksto alportas grandan malaltigon de rendimento

en: [:^lower:] is ambiguous in case insensitive scanner
eo: [:^lower:] estas dusenca en sen-uskleca skanilo

en: [:^upper:] ambiguous in case insensitive scanner
eo: [:^upper:] estas dusenca en sen-uskleca skanilo

en: allocation of macro definition failed
eo: rezervo de makroa difino fiaskis

en: allocation of sko_stack failed
eo: rezervo de sko_stack fiaskis

en: attempt to increase array size failed
eo: provo pliigi grandon de tabelo fiaskis

en: bad <start condition>: %s
eo: malĝusta <komenca kondiĉo>: %s

en: bad character '%s' detected in check_char()
eo: malĝusta signo '%s' estis detektata en check_char()

en: bad character class
eo: malĝusta signo-klaso

en: bad character class expression: %s
eo: malĝusta signo-klasa esprimo: %s

en: bad character inside {}'s
eo: malĝusta signo interne de {}

en: bad character: %s
eo: malĝusta signo: %s

en: bad iteration values
eo: malĝustaj iteraciaj valoroj

en: bad line in skeleton file
eo: malĝusta linio en skeleta dosiero

en: bad start condition list
eo: malĝusta komenc-kondiĉa listo

en: bad state type in mark_beginning_as_normal()
eo: malĝusta stat-tipo en mark_beginning_as_normal()

en: bad transition character detected in sympartition()
eo: malĝusta transiga signo estis detektata en sympartition()

en: bison bridge not supported for the C++ scanner.
eo: bison-ponto ne estas subtenata por la skanilo C++.

en: can't open %s
eo: ne eblas malfermi %s

en: can't open skeleton file %s
eo: ne eblas malfermi la skeletan dosieron %s

en: consistency check failed in epsclosure()
eo: kontrolo pri kohereco fiaskis ĉe epsclosure()

en: could not create %s
eo: ne eblis krei %s

en: could not create backing-up info file %s
eo: ne eblis krei savkopiad-informan dosieron %s

en: could not create unique end-of-buffer state
eo: ne eblis krei unikan staton de bufro-fino

en: could not write tables header
eo: ne eblis skribi tabel-kapojn

en: dangerous trailing context
eo: danĝera vosta kunteksto

en: dynamic memory failure in copy_string()
eo: fiasko de dinamika memoro en copy_string()

en: empty machine in dupmachine()
eo: malplena maŝino en dupmachine()

en: error closing backup file %s
eo: eraro dum fermo de la savkopia dosiero %s

en: error closing output file %s
eo: eraro dum fermo de la eliga dosiero %s

en: error closing skeleton file %s
eo: eraro dum fermo de la skeleta dosiero %s

en: error creating header file %s
eo: eraro dum kreo de la kap-dosiero %s

en: error deleting output file %s
eo: eraro dum forigo de eliga dosiero %s

en: error writing backup file %s
eo: eraro dum skribo de la savkopia dosiero %s

en: error writing output file %s
eo: eraro dum skribo de la eliga dosiero %s

en: fatal parse error
eo: neriparebla analiz-eraro

en: found too many transitions in mkxtion()
eo: tro multe da transigoj estis trovataj en mkxtion()

en: incomplete name definition
eo: nekompleta nom-difino

en: input error reading skeleton file %s
eo: eniga eraro dum lego de la skeleta dosiero %s

en: input rules are too complicated (>= %d NFA states)
eo: enigaj reguloj estas tro komplikaj (>= %d statoj NFA)

en: iteration value must be positive
eo: iteracia valoro devas esti pozitiva

en: malformed '%top' directive
eo: misformita instrukcio '%top'

en: memory allocation failed in allocate_array()
eo: rezervo de memoro fiaskis en allocate_array()

en: memory allocation failed in yy_flex_xmalloc()
eo: rezervo de memoro fiaskis en yy_flex_xmalloc()

en: missing quote
eo: mankas citilo

en: missing }
eo: mankas }

en: name "%s" ridiculously long
eo: la nomo "%s" estas ridinde longa

en: name defined twice
eo: nomo estis difinata duoble

en: negative range in character class
eo: negativa intervalo en signo-klaso

en: option `%s' doesn't allow an argument
eo: la modifilo '%s' ne permesas argumenton

en: option `%s' is ambiguous
eo: la modifilo '%s' estas dusenca

en: option `%s' requires an argument
eo: la modifilo '%s' postulas argumenton

en: premature EOF
eo: tro frua EOF

en: rule cannot be matched
eo: regulo ne povas esti korespondata

en: scanner requires -8 flag to use the character %s
eo: la skanilo postulas la flagon -8 por uzi la signon %s

en: start condition %s declared twice
eo: la komenca kondiĉo %s estis deklarata duoble

en: state # %4d
eo: stato # %4d

en: state # %d accepts:
eo: stato # %d akceptas:

en: state # %d accepts: [%d]
eo: stato # %d akceptas: [%d]

en: state # %d:
eo: stato * %d:

en: symbol table memory allocation failed
eo: rezervo de simbol-tabela memoro fiaskis

en: the character range [%c-%c] is ambiguous in a case-insensitive scanner
eo: la signara intervalo [%c-%c] estas dusenca en sen-uskleca skanilo

en: too many rules (> %d)!
eo: tro multe da reguoloj (> %d)!

en: trailing context used twice
eo: vosta kunteksto estis uzata duoble

en: undefined definition {%s}
eo: nedifinita difino {%s}

en: unknown -C option '%c'
eo: nekonata modifilo -C '%c'

en: unknown error processing section 1
eo: Nekonata erar-proceza sekcio 1

en: unrecognized %%option: %s
eo: nerekonita %%modifilo: %s

en: unrecognized '%' directive
eo: nerekonita instrukcio '%'

en: unrecognized rule
eo: nerekonata regulo

en: variable trailing context rules cannot be used with -f or -F
eo: variablaj vostaj kuntekstaj reguloj ne povas esti uzataj kun -f aŭ F

en: yymore() entails a minor performance penalty
eo: yymore() alportas etan malaltigon de rendimento
